GOK Maciejowice

Ferie zimowe

Tegoroczne ferie zimowe, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach w dniach 17-28 luty, wypełnione były atrakcjami dla dzieci i młodzieży, wśród których wymienić można przede wszystkim różnego rodzaju zajęcia plastyczne.

Zajęcia rozpoczęło spotkanie pod hasłem „Bezpieczne Ferie”, w trakcie, którego dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami zapewniającymi bezpieczne spędzenie wolnego czasu w trakcie ferii. Pogadanka zakończyła się wspólną pracą plastyczną, która wizualizowała omawiane zagadnienia.

W trakcie ferii, dzieci miały okazję zapoznać się z wieloma technikami plastycznymi, począwszy od zabaw z orgiami, przez obrazy z nasion, wykonywanie ramek do zdjęć z zapałek i makaronu, wykonywanie masek na bal karnawałowy, aż po zajęcia bibułkarskie oraz tworzenie wycinanek ludowych.

W ferie z GOK to także konkursy plastyczne, „Zimowe szaleństwa” i „Maska balowa” oraz wyjazdy do kina na spotkanie z filmem.

Tegoroczne ferie zaliczyć można do udanych. Aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieci i różnorakie formy przygotowanych atrakcji, zapewniły ciekawą rozwojową rozrywkę w dniach wolnych od nauki szkolnej.